Patarimai

Nuotraukų rėminimas

Nors vis mažiau žmonių nuotraukas spausdina, tie, kas tai vertina, ieško gero rėminimo būdo. Keletas patarimų:
Rėminant nuotrauką dažniausiai būtinas pasportas (fonas aplink nuotrauką) - jis atlieka ne tik grožio, bet ir apsaugos funkciją - skiria nuotrauką nuo stiklo, sudarydamas oro tarpą, taip neleisdamas kaupti drėgmės. Pagrindinė šio fono 'užduotis'- sukoncentruoti dėmesį į paveikslą/nuotrauką, sukuriant erdvę tarp nuotraukos ir rėmelio.
Dažniausiai laikomasi taisyklės, kai pasporto dydis iš viršaus ir šonų paliekamas vienodas, o apatinė pasporto dalis daroma šiek tiek didesnė, bet vis labiau populiarėja rėminamas paliekant vienodą atstumą iš visų pusių.
Pasportų būna įvairių - nuo matinių iki blizgių, dengtų aksomu ir drobe - reikia tik išsirinkti iš didžiulės paletės (mūsų salone pasirinkimas siekia kelis šimtus spalvų ir tekstūrų) - juos galima ne tik išpjauti klasikiniu langu, bet ir ovalu ar apskritimu, graviruoti tekstą, skaičius ir simbolius.
Norint akcentuoti tam tikras detales, galima pasirinkti dvigubą ar net trigubą posportą - sukuriamas puikus efektas, išryškinami tam tikri atspalviai, kurie paprastai rėminant būtų beveik nepastebimi.
Nuotraukoje galite matyti dar vieną rėminimo būdą, kai pasportas dekoruojamas specialia 'kasete', kuri atkartoja rėmo ornamentus. Panaudotas dvigubas pasportas, vienas iš jų aksominis - šis rėminimo būdas puikiai dera klasikiniame interjere, atrodo prabangiai ir vertingai - taip įrėminta nuotrauka tikrai taps akcentu šeimos nuotraukų kolekcijoje!


 

Daiktų rėminimas

Įrėminti galima beveik viską - nuo įprastų tapybos darbų iki parduotuvių vitrinų, rūbelių, batelių, stalo ar namų apyvokos įrankių - fantazijai ribų nėra.
Paskutiniu metu populiariausia rėminti vaikų krikšto rūbelius, batelius, taip pat pirmųjų metukų delnų ir pėdų įspaudus, pinigus (lietuvaičiai prieš įvedant naują valiutą suskubo rėmintis ne tik monetas, bet ir banknotus), kolekcionieriai naujas kolekcijas (tiek pinigų, tiek šaukštelių, antpirščių, raktų ir t.t.) nuolat rėmina į rėmelius. Dažnai šis rėminimas pasirenkamas norint padaryti išskirtinę dovaną, kadangi rezultatas įrėminus tampa nepakartojamas.
Šį kartą dalinamės neseniai įrėminto vaikiško barškučio pavyzdžiu - pasirinkti klasikiniai rėmeliai, žaislas įrėmintas pagaminus specialią gilią dėžutę ir apsaugotas stiklu nuo aplinkos poveikio.
Jei ir Jūs norite nustebinti artimą ypatinga dovana, užsukite pas mus- padėsime išsirinkti tinkamus rėmelius, patarsime, kokias medžiagas pasirinkti būtent tokio stiliaus rėminimui.